KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15848059
nr 1584 8059
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Etsning, Landskap med björkar. Signerad, bildmått: 13,5x9,5 cm, yttermått inklusive ram: 29,5x25,5 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:48:58
700 kr
800 kr
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman